Proces tworzenia stron WWW

Bardzo mało ludzi wie jak bardzo złożony jest proces tworzenia dobrej strony internetowej, dlatego w tym poście postaram się ogólnie wyjaśnić i opisać kolejne etapy tworzenia stron internetowych rzeszów.

Ten bardzo skomplikowany przebieg tworzenia zaczyna się od analizy potrzeb klienta, podczas której jesteśmy w stanie dowiedzieć się czego tak na dobrą sprawę oczekuje od nas klient. Podstawą jest aby zebrać jak najwięcej ważnych wiadomości na temat tworzonej strony internetowej. Powinniśmy zabiegać o informacje jaka ma być budowa i rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie. Przeważnie znakomitym sposobem na uzyskanie takich informacji jest prośba skierowana do klienta o podanie stron firm konkurencyjnych i stron które podobają się naszemu klientowi. Z tych stron polecam wydobywać wskazówki takie jak grafika, rozdysponowanie elementów oraz funkcjonalność strony.

Następnym krokiem tego złożonego procesu jest rozpracowanie pod względem analitycznym konkurencji. Jest to priorytetowa rzecz którą powinniśmy przeprowadzić chociażby po to aby nie popełnić nieświadomego plagiatu. W tym kroku musimy poszukać słabsze strony firm konkurencyjnych i znaleźć czynniki które mogłyby wyróżnić tworzoną przez nas strony www dębica.

Jeżeli tworzona przez nasz zespół strona internetowa oparta jest o jakiś system zarządzania treścią (CMS) musimy zrobić projekt funkcjonalny, czyli postawić goły system na lokalnym serwerze i napisać bądź zmodyfikować bonusowe komponenty jeśli takie są konieczne. Następnie zrobiony projekt funkcjonalny strony WWW oddajemy do wglądu klientowi który testuje czy wszystko działa tak jak ma być.

Następnym etapem jest zaprojektowanie szaty graficznej. W tym przypadku projektujemy albo sam widok strony głównej albo wszelkie widoki w zależności od tego jak ustaliliśmy to wcześniej z klientem. Podczas tworzenia grafiki starajmy się dbać o najmniejsze szczegóły ponieważ jak powszechnie wiadomo dobra strona internetowa to nie tylko promocja dla klienta ale zarówno dla firmy która ją kreuje. Większa część społeczeństwa to wzrokowcy a kwestia działania strony stawiana jest prawie zawsze na drugim miejscu. Czasem wykonujemy coś dla klienta który będzie chciał zobaczyć początkowy szkic strony. Tłumaczmy że od szkicu do fajnego efektu jest bardzo długa droga i na pewno owy szkic layoutu nie będzie zadawalający dla klienta.

Po akcepcie projektu graficznego przenosimy się do formalności czyli do oprogramowania strony. Ubieramy stronę internetową w nowy szablon pamiętając o tym aby kod był możliwie krótki i biorąc pod uwagę wytyczne do pozycjonowania, takie jak nagłówki, alty do zdjęć itd. Sporo wiadomości o takich elementach możemy wyczytać w poradnikach tworzenia stron WWW.

Krok finałowy i zarazem jeden z najprzyjemniejszych to opublikowanie strony oraz finalizacja transakcji. Mam szczerą że tym postem wspomogłem chociaż trochę wdrożyć się w świat projektowania i tworzenia stron internetowych.

 This entry was posted on piątek, Czerwiec 10th, 2011 at 09:01 and is filed under Internet, Komputery, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Czerwiec 2011
P W Ś C P S N
    Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930