Seo copywriting dla opornych

Nie ukrywajmy ? nie każdy z nas cechuje się aż tak doskonałą znajomością metod perswazji i przekonywania, aby stworzyć skuteczne teksty reklamowe. Nie każdy też posiada wystarczającą wyobraźnię, fantazję i możliwości, aby stworzyć cokolwiek sensownie związanego ze sposobami reklamy.
Tymczasem w dzisiejszym świecie profesjonalny copywriting odkrywa przed taką grupą ludzi nowe możliwości. Już nie muszą martwić się o zaprojektowanie, stworzenie i wprowadzenie ciekawych i interesujących tekstów na swoje witryny, bo zrobią to za nich doświadczeni i fachowi copywriterzy. Na czym więc dokładnie polega praca copywritera i czym on się właściwie zajmuje?
Większość osób z pewnością odpowie, sugerując się angielską nazwą, że to osoba do przepisywania tekstów, ewentualnie w szerszym znaczeniu zajmująca się jego korektą. Nic bardziej mylnego! Copywriter zajmuje się bowiem tworzeniem tekstów od absolutnego minimum i to spod jego palców wypływają kolejne słowa, zdania, akapity i w końcu artykuły. W procesie powstawania nowego dzieła ? czy to tekstu pozycjonującego, czy artykułu tematycznego, to copywriter czuwa nad jego treścią i dba o jego unikalną i ciekawą formę.
W czasach obecnych i ciągłego rozwoju nauki oraz techniki komputerowej, copywriting wykorzystywany jest głównie w sferze Internetu. Freelancerzy z tej dziedziny najmowani są zwykle do napisania paczek tekstów pozycjonujących albo interesującej i barwnej treści na same strony www, które mają przyciągać i zaciekawić ewentualnego klienta. Z usług profesjonalistów w tej branży korzystają zwykle poważne firmy, klienci prywatni wolą zapłacić mniej i wybierają wykonawców mniej doświadczonych: studentów, licealistów a nierzadko i gimnazjalistów. Pozostawiam Wam odpowiedź co do kwestii, jaką jakoś tekstów wtedy otrzymają…

 This entry was posted on piątek, Czerwiec 10th, 2011 at 15:03 and is filed under Inne, Internet, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Czerwiec 2011
P W Ś C P S N
    Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930