Zwiedzanie Wiednia

Donauturm lub ?Neue? (?Nowa?) ? jak teraz się na nią mówi ? została zbudowana z okazji Międzynarodowej Wystawy Ogrodów. Autorem ideii był Eberhard Födisch. Budynek znajduje się w gronie WFGT (World Federation Of Great Towers ? Światowa Federacja Wielkich Wież) obok japońskiej Tokyo Tower, chińskiej Oriental Pearl Tower czy kanadyjskiej CN Tower. Jest więc na 19 miejscu wśród najwyższych wież świata.
Wieża oferuje trzy punkty, z których można spostrzec piękną panoramę Wiednia. Pierwsza ? platforma widokowa ? znajduje się na wysokości 150 metrów. Turyści wjeżdżają na nią windą (trwa to zaledwie 35 sekund, a w wagoniku mieści się czternastu pasażerów. W latach 60 była to najszybsza winda w Europie) lub wybierają się pieszo po ? według różnych źródeł ? 775 stopniach schodów (w planach architektonicznych wymienione jest 779 schodków). W lecie z tego miejsca można też skoczyć na bungee. Dziesięć i dwadzieścia metrów wyżej znajdują się restauracje obrotowe, których goście przy smacznym posiłku ?zwiedzają? Wiedeń wzrokowo ? jeden obrót takiej restauracji trwa zazwyczaj około godziny. Turyści szczególnie cenią sobie widok zachodzącego nad Wienerwaldem słońca.

Na wieży znajdują się także anteny sieci telefonii komórkowej, prywatnych stacji radiowych nadających na falach UKF (jak Radio Arabella Wien, Radio Orange, Sunshine Radio czy Radio Stephansdom i kilka innych anten do komunikacji radiowej. Mimo, że jest podobna do wież telewizyjnych to nie jest wykorzystywana do transmitowania telewizji. Do tego wykorzystywana jest wieża w Kahlenberg.

W sąsiedztwie wieży można znaleźć sporo hoteli oferujących noclegi zmęczonym gościom Wiednia. Najlepiej wyszukać tanie noclegi Wiedeń w serwisie porównywarka hoteli . Strona ta umożliwia przeszukanie ponad 400 hoteli w Wiedniu.

Okoliczna baza turystyczna oferują sporą liczbę miejsc hotelowych, znakomite sąsiedztwo będzie miłym wspomnieniem takiego noclegu w Wiedniu. Hotele oferują dla swoich klientów atrakcyjne ceny noclegów i niepowtarzalny klimat oraz miejscową kuchnie.

 This entry was posted on piątek, Czerwiec 17th, 2011 at 11:56 and is filed under Turystyka i sport, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Czerwiec 2011
P W Ś C P S N
    Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930