Gablota

Przyszła chwila w której doszłam do wniosku, że najwyższy czas wyfrunąć od rodziców. Ale gdzie? Jak znaleźć nowe miejsce do zamieszkania. Zaczęłam intensywnie myśleć nad tą ewentualnością, po jakimś czasie poszłam na zakupy. Wchodząc do supermarketu, popatrzylam w lewo i nagle olśniło mnie. Gabloty informacyjne! Wszakże mogłam o nich pomyśleć, tu przecież znajdę jakieś propozycje. Przepisałam sobie kilka ciekawych ofert i zrobiłam zakupy. W drodze z supermarketu na moim osiedlu, przy chodniku chodnika po którym chodzę od lat, stały gabloty wolnostojące. Tam też znalazłam kilka propozycji. Podbudowana takim obrotem sprawy zadzwoniłam w kilka miejsc, ale nie usłyszałam ciekawej propozycji.
Nie zrażona niepowodzeniem zaczęłam się bardziej rozglądać chodząc po mieście. Zauważyłam, że gabloty stoją wszędzie, a każda z nich zawierała jakieś informacje dla mnie i nadzieję, że coś w końcu znajdę. Ogłoszenia o wynajmie znalazłam nawet w urzędzie pocztowym, gdy tam weszłam moją uwagę przykuła tablica ogłoszeniowa, były na niej informacje o godzinach urzędowania, plan budynku, inne informacje przeznaczone dla petentów, a od połowy gablota miała ogłoszenia o wynajmie bądź sprzedaży. Stąd też spisałam kilka numerów telefonów. Następnie stanęłam w kolejce do kasy. W oczekiwaniu na swoją kolej rozgądałam się po budynku. Zauważyłam, że w głębi korytarza wisiały specjalne gabloty na sztandar, a w nich umocowane 2 sztandary z wyhaftowanym portretem patrona i logo poczty. Po załatwieniu sprawy wróciłam do domu. Na drugi dzień wykonałam telefon do kilku osób i umówiłam się na spotkanie. Szybko okazało się, że pierwsze mieszkanie, które obejrzałam zdecydowałam się wynająć. Podpisałam umowę najmu i właściwie mogłam już wyluzować, ale jeszcze czekała mnie dyskusja z rodzicami. Wbrew moim obawom decyzję przyjęli ze stoickim spokojem, co mnie ucieszyło, bo przecież nie wyprowadzam się daleko tylko na osiedle obok.

 This entry was posted on piątek, Lipiec 1st, 2011 at 12:31 and is filed under Biznes, Firmy, Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Lipiec 2011
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031