Gabloty zewnętrzne

W różnych miejscach widzimy ogłoszenia, które są wszędzie. W hipermarketach, w budynkach publicznych, na słupach, ogrodzeniach czy budynkach. Nikt z nas nie zastanawia się jak szczególnym elementem są gabloty ogłoszeniowe. Każdego dnia przechodzimy obojętnie obok nich, dopiero kiedy potrzebujemy uzyskać lub przekazać jakąś informację widzimy ich ważną rolę. Często przebywając w budynkach użyteczności społecznej m.in szkoły, banki, urzędy widzimy gabloty wewnetrzne, w których znajdują się ważne komunikaty dla petenta, historie istnienia takich instytucji, przekazy o wydarzeniach, które miały albo będą mieć miejsce w przyszłości. W halach sportowych są gabloty na puchary, w których sportowcy umieszczają swoje trofea. Nie tak dawno w czasach komuny, kiedy było szaro nie zwracano uwagi w jakim nazwijmy to, opakowaniu przekazywano informację. Z czasem kiedy szarość odeszła do lamusa, a wokół nas jest kolorowo istotnym elementem stał się ich wygląd i jakość . Reasumując estetyka zaczęła odgrywać ważną rolę. Do ich produkcji używa się różnych materiałów.
Często widzimy gabloty aluminiowe, których niewątpliwą zaletą jest lekkość. Wcale nie gorsze są gabloty drewniane w naturalnych kolorach o trochę większym ciężarze własnym. Gabloty zewnętrzne dodatkowo wystawione są na działanie zmieniających się warunków klimatycznych, dlatego są obowiązkowo zakonserwowane przed ich niszczycielskim działaniem. Obecnie pomimo tego, że przekaz informacji zawartej jest ten sam, zdecydowanie przyjemniej jest uzyskać potrzebne informacje, jeśli tablice ogłoszeniowe są estetycznym opakowaniem świetnie wkomponowanym w otoczenie.

 This entry was posted on piątek, Lipiec 1st, 2011 at 12:30 and is filed under Biznes, Firmy, Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Lipiec 2011
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031