Nauka angielskiego dla starszych

Zdecydowana większość młodych ludzi nie ma problemów z porozumiewaniem się w języku angielskim ponieważ uczą się tego właśnie języka od najmłodszych lat. Wśród starszych z kolei jest dużo większa znajomość języka rosyjskiego, ponieważ z racji poprzednio obowiązującego ustroju politycznego to właśnie nauka tego języka była obowiązkowa. Jednak nie da się ukryć, że dzisiejszy świat mówi po angielsku. Dlatego warto sobie przyswoić choćby jego podstawy.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby ludzie dorośli czy nawet ludzie, o których możemy powiedzieć ?starsi? rozpoczęli naukę angielskiego. Szkoły językowe kraków mają w swojej ofercie specjalne kursy przeznaczone właśnie dla osób dorosłych różniące się od kursów dla dzieci metodyką i intensywnością prowadzonych zajęć. Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi mają największe zdolności językowe, a z wiekiem stopniowo one zanikają. Dlatego dzieci uczą się obcych jezyków bardzo szybko a dorosłym przychodzi to z większym trudem. Z tego samego powodu podejście nauczycieli powinno być inne do jednych i do drugich. Na szczęście szkoły językowe wręcz zabijają się o klientów dlatego każda szanująca się placówka ma w swojej ofercie odpowiednie kursy przeznaczone dla osób dorosłych. Oczywiście można próbować nauki samemu, w domu, nawet z pomocą kogoś młodszego znającego język, lecz jest to o wiele trudniejsze. Konieczne jest również osłuchanie z językiem i to w poprawnej formie, którą gwarantuje lektor w odpowiedniej szkole. Jeśli nie chcemy się uczyć w grupie i przykładowo nie mamy czasu dojeżdżać na zajęcia możemy skorzystać z oferty kursów indywidualnych z dojazdem do klienta. W takiej sytuacji lektor sam będzie dojeżdżał do nas a lekcje będą się odbywały u nas w domu. Płacimy jednak za to wyższą ceną, pomimo że ceny kursów i tak są wysokie. Warto jednak zainwestować.

 This entry was posted on środa, Sierpień 10th, 2011 at 13:24 and is filed under Hobby i rozrywka, Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031