Praca magisterska

Dziś w pracy coraz częściej wymagane jest posiadanie wyższego wykształcenia. Coraz więcej osób musi wybierać między pracą a zdobyciem wykształcenia wyższego. Kierunek w którym idzie obecny rynek pracy jest wielce nieodpowiedni. Pracodawcy wymagają dużych umiejętności, doświadczenia i przy tym być dopiero co po studiach. Wymagania jakie stawiane są przed młodymi osobami przez pracodawców są nie do spełnienia. Zastanówmy się co można poradzić na ten problem.
Załóżmy, że kończymy studia nasza praca magisterska już jest gotowa i co później możemy zrobić. Jeśli jesteśmy w gronie najlepszych absolwentów wówczas zapewne rekrutacji sami nas znajdą jednak osoby o przeciętnych ocenach zaczynają posiadać problem jak odnaleźć prace w swojej specjalizacji. W większości przypadków mamy wybór tylko w pracach fizycznych jak przykładowo praca przy roznoszeniu ulotek bądź na budowie bądź w wypadku dziewczyn praca na promocjach. Sam szukałem długi okres zajęcia choć w małym stopniu związanym z moim kierunków studiów.
Całkowitym przypadkiem znalazłem pracę w malutkiej firmie programistycznej. Tam dopiero zobaczyłem jak właściwie wygląda proces programowania aplikacji webowych. Wówczas zrozumiałem jak ważne jest doświadczenie w tej branży jednak jakim sposobem mam je otrzymać. Jedynym sposobem jest wiara oraz poświęcenie czasu przez pracodawców świeżo przyjętym osobą. W późniejszym okresie czas ten zwróci się z nawiązką. Zmieniajmy świat razem poświećmy czas studentom a nie tylko patrzmy na to czy praca magisterska już oddana.

 This entry was posted on piątek, Sierpień 12th, 2011 at 11:18 and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031