Smutne nowiny z Niemiec

To był deszczowy dzień, aura za oknem wyzwalała w całym klanie rodzinnym stany depresyjne. Wszyscy mieli kiepski samopoczucie, nikt się do nikogo nie odzywał. W pewnej chwili zadźwięczał telefon. Odebrał go pierworodny członek rodziny, czyli nasz tato.

Podczas pięciominutowej rozmowy głos łamał się coraz bardziej, mówił coraz ciszej i robił się coraz bardziej niespokojny. Po zostawieniu słuchawki nie potrafił złapać tchu. Ledwo doszedł do fotela. Po paru głębokich wdechach poinformował nas, że ciotka Ania z Berlina zmarła wczoraj wieczorem w szpitalu. Przed samą śmiercią spisała testament. Według wujka (którego fach i miasto to adwokat – Kraków), który zadzwonił aby nas poinformował o tym przykrym zajściu ? ciotka przepisała mamie prześliczny i przepastny kwaterę w samym centrum Berlina. Spadek bardzo pomógłby nam wyjść na prostą, ponieważ ostatnio sytuacja finansowa w domu wołała o pomstę do nieba. Po dłuższej rodzinnej pogawędce i przeanalizowaniu wszystkich faktów doszliśmy do wniosku, że będziemy musieli zapłacić bardzo duży podatek od spadku, na który tak naprawdę nas nie stać.

Kasia ? 15 letnia dziewczynka od razu włączyła komputer i zaczęła wyszukiwanie w sieci porady prawne online. Jednak nic konkretnego i przydatnego nie udało się znaleźć. Okazało się, że do prawa spadkowego potrzebni są adwokaci z okolic Sosnowca. Tam podobno znajdują się najlepsi specjaliści w tej dziedzinie. Tyle informacji udało się nam uzyskać na różnorakich forach internetowych i takim właśnie sposobem skorzystaliśmy z usług prawnych oferowanych przez znanego pana, a był nim radca prawny, Katowice to miasto jego podchodzenia

 This entry was posted on piątek, Sierpień 26th, 2011 at 10:32 and is filed under Firmy, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031