Szisza fajka wodna

Szisza to fajka wodna, do jej palenie nadają się dwa rodzaje węgla. Są to węgle samozapalne (np. Three Kings, Soex, Instant Lite, itp.) oraz węgle naturalne (np. węgiel z skorupy kokosa czy też różnego rodzaju drzew). Który z nich jest lepszy? Jest to raczej kwestia upodobań. Za węgielkami naturalnymi opowiada się cena oraz długość palenia. Za węgielkami samozapalnymi natomiast przemawia łatwość rozpalania nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Jest to oczywiście kwestia upodobań. Wszelkie rodzaje węgla do sziszy możemy znaleźć na stronie producenta szisza fajka wodna.

Węgielki naturalne występują w postaci kostek, podłużnych prostokącików, bryłek czy też pałeczek. Posiadają one sporą liczbę zalet. Największą z nich jest długość palenia, które jest znacznie większa niż w przypadku węgla samozapalnego. Po drugie cena. Jest ona niższa niż węgla samozapalnego. Po trzecie, zgodnie z nazwą węgla ten rodzaj nie zawiera środków chemicznych. Jednak w pewnym sensie jest to niestety również wada. Brak środków chemicznych przyspieszających rozpalenie powoduje, że rozpalanie węgla naturalnego zapalniczką staje się niemal niemożliwe. Najlepiej rozpalać go gdy jesteśmy blisko ogniska bądź kominka. Wtedy węgielki są gotowe do użytku w zaledwie kilka sekund. Jednak jest to mało praktyczne.

Węgielki samozapalne powstają ze zmielonego węgla, który następnie zostaje mocno sprasowany i formowany w specyficzne krążki. Najpopularniejsze są średnice 33 i 40mm. Rozmiar krążka powinien być odpowiednio dobrany do wielkości cybucha fajki. Węgielki samozapalne zawierają substancje chemiczna, która ułatwia rozpalanie. Dzięki ich zastosowaniu tego rodzaju węgielki są niczym lont w petardzie. Wystarczy raz przyłożyć do nich ogień i po 30 sekundach są rozpalone. Musimy jednak uważać gdyż słabej jakości produkty mocno iskrzą oraz wybuchają co może być przyczyną oparzenia bądź np. wypalenia dziury w dywanie.

 This entry was posted on poniedziałek, Sierpień 8th, 2011 at 08:40 and is filed under Hobby i rozrywka. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031