Szkoła jogi w Krakowie

W praktyce jogi zajmujemy się głównie tylko tym co fizyczne. Dzięki jodze odprężamy nasz umysł, oczekujemy doskonałego samopoczucia, wypuszczamy napięcie z ciała,. Jednym słowem wyrywamy z materii jogi jej najbardziej cielesny kawałek, którym jest hatha-joga i odrzucamy nieskończone bogactwo tego, co Joga jako nauka, filozofia i postawa życiowa może nam zaofiarować.

Joga w Krakowie staję się coraz częstszym hobby ludzi w każdym wieku. Właściwa praktyka jogi, pozwala równocześnie pracować na planie fizycznym, intelektualnym i emocjonalnym, dając osobie ćwiczącej pełne zrozumienie tego, co się dzieje w jej ciele, głowie, w relacjach z innymi i z samym sobą. Szkoła jogi w Krakowie nauczy nas właściwego podejścia do praktyki, dzięki której będziemy wykonywać ćwiczenia z akceptacją i otwartością na to, co może nas dzięki temu spotkać. Joga daje siłę, energię, porusza i uzdrawia ciało, emocje i duszę.

Jedną z metod jogi jest metoda Sivanandy, która to jest często nazywana jogą integralną, ponieważ łączy w sobie pracę na wszystkich trzech wspomnianych planach. Pozwala ona bezpiecznie i spokojnie wchodzić na ścieżkę praktyki, dzięki temu, że posiadaja korzenie w starożytnej tradycji indyjskiej i jest metodą opracowaną na potrzeby cywilizacji zachodniej.

Praktyka Jogi metodą Sivanandy opiera się na 5 głównych punktach:

1. Prawidłowe ćwiczenia ? asany

2. Prawidłowe oddychanie ? pranayamy

3. Prawidłowa relaksacja

4. Prawidłowa dieta

5. Pozytywne myślenie i medytacja (Vedanta i Dhyana)

 This entry was posted on poniedziałek, Sierpień 8th, 2011 at 08:35 and is filed under Turystyka i sport, Zdrowie i uroda. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031