Usługi transportowe Warszawa

Usługi transportowe Warszawa to głównie przewóz lądowy oznacza to na przykład, transport samochodowy. Na terenie miasta działa sporo firm transportowych, które dysponują ogromną ilością aut ciężarowych i osobowych. W stolicy naszego państwa powszechny jest też przewóz kolejowy, zarówno osobowy jaki i towarowy. Gród nad Wisłą jest jednym miastem w Polsce w którym działa metro, z którego mieszkańcy Warszawy korzystają niezwykle ochoczo.

Usługi na terenie Warszawy polegające na przewozie osób i mienia, potocznie określane są terminem: transport Warszawa. Rozróżniamy różne gałęzie transportu takie jak przewóz lądowy, wodny oraz lotniczy. W mieście stołecznym, usługi transportowe Warszawa stoją na ogromnie wysokim poziomie. Poprzez Warszawę przechodzi jedna z głównych magistrali kolejowych w Polsce, łącząca północ z południem Polski. Poprzez dworzec centralny w Warszawie codziennie przejeżdżają pociągi regionalne, pośpieszne i przemierzające całą Polskę, jak na przykład pociąg relacji Zakopane ? Gdynia.

Transport Warszawa jest to też transport powietrzny. Warszawa posiada niezwykle duże lotnisko ? Okęcie, które pozwala na przemieszczanie się do wielu dużych miast europejskich. Stołeczne lotnisko jest w trakcie modernizacji przed zbliżającymi się mistrzostwami europy w piłce nożnej. Euro 2012 będzie głównym testem dla przemysłu transportowego w Warszawie.

 This entry was posted on środa, Sierpień 3rd, 2011 at 13:21 and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Sierpień 2011
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031