Aplikacja mobilna dla biznesu

Aplikacje mobilne stwarzają coraz większe możliwości wykorzystania ich w formie reklamowej. Jak to najlepiej zrobić? Proponujemy zapoznanie się z pojęciami marketingu mobilnego aktywnego i pasywnego, a następnie wybranie najlepsze dla siebie rozwiązania.

Marketing mobilny  ?aktywny? –  ?atakujemy? odbiorcę naszym przekazem na przykład w formie SMSa czy graficznego bannerka

Marketing mobilny ?pasywny –  to użytkownik sam sięga po treści, w których ma do czynienia z naszą marką, produktem czy usługą.

Świetnymi przykładami marketingu mobilnego pasywnego są aplikacje mobilne oraz dostosowane do ekranów urządzeń mobilnych, mobilne strony internetowe. Osoba używająca aplikacji mobilnej, dobrowolnie godzi się na instalację aplikacji i zwykle aktywnie z niej korzysta, przez cały czas wchodząc w interakcję z marką. Analogiczna sytuacja  –  gdy użytkownik sam wchodzi na mobilną wersję strony internetowej i odszukuje interesujące go informacje. Mimo, że liczba osób, do których możemy docierać z przekazem reklamowym w przypadku marketingu mobilnego pasywnego, jest zwykle mniejsza niż w przypadku marketingu mobilnego aktywnego, to interakcja w którą wchodzimy z taką osobą oraz korzyści z tej intrakcji są znacznie większe. Nie zapominajmy, że w marketingu nie chodzi o to do ilu osób dotrzemy z reklamą, lecz najważniejsze jest to, żeby byla skuteczna – odpowiednio oddziaływała. Przecież jeszcze nikt chyba nie zarobił na tym, że ktoś odczytał i skasował jego SMSa? A przyciągając zainteresowanie ciekawie zaprogramowana grą (moga to byc aplikacje iPhone albo aplikacje Android), która jednocześnie jest jeszcze powiązana z marką, możemy nie tylko zainteresować ludzi, ale nawet sprawić, że będą nawzajem polecali sobie te aplikację i w ten sposób promować markę, która wypuściła na rynek grę.

 

 This entry was posted on czwartek, Wrzesień 1st, 2011 at 14:41 and is filed under Biznes, Firmy, Internet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930