Bezdech

Jeżeli poczytalibyśmy fora internetowe poświęcone chrapaniu to stwierdzilibyśmy, że to problem, który osobiście dotyka ogromną część społeczeństwa. Chrapanie przeszkadza chrapiącemu, a co z jego najbliższymi, gdy jak wypowiadają się forumowicze słychać je z drugiego pomieszczenia i przez zamknięte drzwi? Częściej chrapią mężczyźni, ale to kobiety zostały wyposażone przez naturę tak, by słyszeć dźwięki, na które podczas snu nie reaguje prawie żaden mężczyzna bo po prostu ich nie słyszy np.: płacz małego dziecka. Dlatego kobiety mogą być na punkcie chrapania u swojego partnera drażliwe i bardzo wyczulone.

Nie oznacza to oczywiście, że kobiety nie chrapią bo także ten problem ich dotyczy. Sprzymierzeńcami tego schorzenia są rzeczy, które lubimy jeśli nie codziennie to często jeść i pić, jak alkohol, tłuste i ciężkostrawne potrawy, które najczęściej spożywamy tuż przed udaniem się do łóżka. Jeżeli ktoś nie jest aktualnie na diecie to czy pamięta o nie jedzeniu po godzinie 17.00 – 18.00? Takich osób wiele nie ma, a jeśli prowadzimy bardziej rozrywkowy tryb życia i kilka wieczorów w tygodniu spędzamy w klubach, knajpkach czy innych miejscach to czy myślimy wtedy o tym, aby nie spożywać dużych ilości alkoholu albo jedzenia? Niestety nasze nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia i dotyczy to każdego z nas, a nie tylko osób, które mają nadwagę lub uznaje się je za otyłe. Wiadomą rzeczą jest, że chrapanie nie tylo drażni naszych bliskich, ale wpływa na nas samych i na nasze zachowanie, które nie jest zdecydowanie zmainą na lepsze. Bezdech trzeba zwalczyć.

Częściej jesteśmy rozdrażnieni, zamiast mówić czy prosić to ?warczymy? na rodzinę i współpracowników, sen nie jest w stanie zapewnić nam odpoczynku i mniej efektywnie pracujemy, przez co tracić może firma, w której jesteśmy zatrudnieni, seks nie sprawia nam takiej satysfakcji jak powinien i rzadziej mamy na niego ochotę, bo zamiast być czymś co lubimy robić i sprawia obojgu partnerom przyjemność to może stać się kolejnym obowiązkiem, który trzeba ?odbębnić?. Zdarzyć się może, że zaśniemy w trakcie towarzyskiej rozmowy lub wykonywania obowiązków służbowych lub domowych. Konsekwencji chrapania i to tych najbardziej negatywnych jest naprawdę dużo, a gdy chrapanie zdarza się nam w określonych sytuacjach to często niewielki wysiłek z naszej strony może je wyeliminować tylko my sami musimy poświęcić czas lub poprosić o pomoc bliskich i wspólnie znaleźć przyczyny chrapania i konsekwentnie ich unikać o ile nasz przypadek nie jest zbyt ciężki i nie wymaga bardziej drastycznych form, jak np.: operacja.

 This entry was posted on wtorek, Wrzesień 27th, 2011 at 19:51 and is filed under Zdrowie i uroda. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930