Czego mi brak?

Na pewno każdy z nas zadał sobie takie pytanie , porównując się do kogoś lub do czegoś. Dzieje się tak, ponieważ u większości społeczeństwa gwałtownie spada poczucie własnej wartości. I tu zaczyna się kwestia niedoboru wiary w siebie i swoje możliwości. Jest to spowodowane nieustanym darzeniem społeczeństwa do stworzenia ideału. I tak też każdy z nas w pewien sposób podświadomie dąży to bycia ideałem. I nagle spoglądamy w lustro i zaczynamy wyliczać sobie wszystkie swoje wady.

Przeszkadza nam każda oznaka istnienia tkanki tłuszczowej, nasza garderoba nie jest wystarczająco zaopatrzona. Takim sposobem zaczynamy popadać w coraz to większe kompleksy, a nasza wiara w siebie coraz bardziej zanika. I tu zaczynają się już konkretne działania w celu pozbycia się tych naszych niedoskonałości. Zaczynamy się odchudzać, myśląc, że każda nasza niedoskonałość jest taka duża, że każdy ją doskonale widzi. Wpływa na to wiele z tego co widzimy i czego słuchamy. Różnego rodzaju pisma, gazety, reklamy, katalogi, a nawet portal dla facetów czy dla kobiet.

Taki choćby portal dla mężczyzn, nie będzie oczywiście wypisywał się jak to jest z tym odchudzaniem, ponieważ faceci na ogół się nie odchudzają. Oni w takich sytuacjach biorą pod uwagę jedynie siłownie i ćwiczenia. I to jest naprawdę zdrowe i rozsądne podejście do tematu. Właśnie kobiety również powinny pamiętać o tym żeby odchudzać się z głową, bo to jest najważniejsze. Żeby nie stosować tylko drakońskich diet, ale również , właściwie to przede wszystkim łączyć je z ćwiczeniami.

Tak też krzywdząc często samych siebie dążymy do bycia ideałem. Taka już jest nasza ludzka natura. Warto również pamiętać, że odchudzanie możemy może również prowadzić do różnych chorób. Podsumowując warto o siebie dbać. A nasze kompleksy zazwyczaj bezpodstawne, nie mogą przerodzić się w obsesje dążenia do ideału.

 This entry was posted on wtorek, Wrzesień 20th, 2011 at 19:40 and is filed under Zdrowie i uroda. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930