Karpacz na każdą kieszeń

noclegiU podnóża Śnieżki najwyższej góry Karkonoszy jeden tysiąc sześćset trzy m n.p.m. położona jest cudowna miejscowość turystyczna granicząca z Państwem Czeskim w południowozachodniej części kraju, tą krainą jest Karpacz. Aż od 19 w. jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych leżących w w górach karkonoskich, od nadmienionego czasu nastał tutaj znaczny rozwój branży turystycznej oraz sportów uprawianych zimą. Do początku II wojny światowej była to mieścina utrzymywana w kroju szwajcarsko-tyrolskim.

Wizytówką kurortu jest świątynia Wang, wzniesiony w trzynastym wieku za pomocą norweskich Wikingów bez użycia ani jednego gwózdka a przeniesiony do Karkonoszy w tysiąc osiemset czterdziestym czwartym roku.

Miasto Karpacz jest lepem przyciągającym mnóstwo podróżnych z wielu powodów, pewnym z nich bez wątpliwości jest góra Śnieżka, na tym szczycie wędrowcy mogą uczestniczyć w eucharystii w kaplicy św. Wawrzyńca. Sąsiadujące ze sobą Kotły Wielkiego oraz Małego Stawu, jakie są reliktem epok polodowcowej,kreują jedne z najwspanialszych widoków w Sudetach. Innym czynnikiem przyciągającym turystów do tej mieściny na wymarzony relaks mogą stanowić atrakcje stricte komercyjne, jakich w tym kurorcie cały czas przyrasta.

Wybierając noclegi w Karpaczu można poużywać np. z rynny zjazdowej, Aqua parków które posiadają hotele: Sandra SPA i Gołębiewski, skoku na Bangi, wynajmu skuterów oraz Quadów. Także agroturystyka w tym mieście jest perfekcyjnie zagospodarowana. Za parę latek kurort ten będzie mógł się pochwalić jedynym w Europie zabudowanym stokiem-nartostradą otwartym okrągły rok, zlokalizowanym tuż przy kompleksie Gołębiewskiego. W przyszłości zaprojektowana jest również budowa podziemnego tunelu dla samochodów od stacji Bachus w górę i zamianę wiodącej ulicy, jaka przecina Karpacz, w przepiękny chodnik dla turystów z coraz większą liczbą kawiarenek i atrakcji wzbogacających obecność turystą zwiedzającym tenże uroczy kąt Karkonoszy.

 This entry was posted on piątek, Wrzesień 2nd, 2011 at 16:57 and is filed under Turystyka i sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930