Rowery mtb

Rowery MTB w jaki sposób nazywa się rowery górskie to aktualnie najpopularniejszy typ roweru. Jego popularność uświadomić sobie można na ulicy gdzie prawie każdy rower to MTB. Powodów ich popularności z pewnością jest dużo. Jednym z nich jest zapewne amortyzacja, inaczej teleskopy z przodu oraz tyłu bądź tylko z przodu. Za ich sprawą jazda po nierównościach nie przyprawi nas o stratę zębów. Amortyzatory ogromnie się przydają zarówno na ulicach polskich miast jak również na wiejskich dróżkach. Przydają się one także podczas wycieczki w góry.
Również rowery MTB dzielą się na grupy, jedną z takich grup rowerów MTB są rowery przeznaczone do ekstremalnych zjazdów stromych zboczy gór ? sport ten nosi nazwę downhill. Downhill zalicza się do bardzo niebezpiecznych sportów i wymaga sporej odwagi żeby mknąć z dużą prędkością po stromych zboczach. Rowery przeznaczone do tej dyscypliny są niesłychanie wytrzymałe i posiadają specjalne wzmacniane amortyzatory o większym skoku niż w innych rowerach MTB.
Rowery MTB to właściwy wybór dla osób początkujących oraz wielokrotnie są sprawcami późniejszego zamiłowania do rowerów. W rowerach tych oraz szosowych stosuje się najnowsze zdobycze techniki takie jak lekkie a zarazem wytrzymałe ramy karbonowe. Zmniejszenie masy przy zachowaniu wytrzymałości to główny cel inżynierów przy budowie rowerów.

 This entry was posted on poniedziałek, Wrzesień 12th, 2011 at 12:12 and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930