Szklarska Poręba jedno z najlepszym miast turystycznych

noclegiUrokliwa miejscowość jaką jest Szklarska Poręba, widnieje w zachodnio – południowej Polsce u stóp szczytu Szrenica 1362 m n.p.m, koło przejścia granicznego z Republiką Czeską. Z tego powodu zimą jest to znakomita baza wypadowa na stoki narciarskie położone w Republice Czeskiej tego typu miastach jak na przykład Harrachov, gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich czy Rokietnica. Szklarska Poręba uchodzi za jedno z idealnych miejscowości turystycznych w Polsce. Centrum sportów szaleństw białych jest w tej okolicy po mistrzowsku zorganizowane. W Jakuszycach najwyższym fragmencie Szklarskiej, położony jest międzynarodowy ośrodek narciarstwa biegowego. Oczywiście w tamtym miejscu urządzana jest największa masowa akcja w Polsce ,,Bieg Piastów”, na jaką przybywają kadry z całej eropy centralnej i nie tylko a na której gości co rok nasza mistrzyni świata J. Kowalczyk. A od okresu zimowego 2011/2012 mają toczyć się tu konkurs pucharu świata w narciarstwie biegowym. Oznacza to, że przybędzie do Szklarskiej Poręby cała międzynarodowa śmietanka biegów narciarskich. Za to w okresie letnim uprawiane jest tutaj niesłychanie słynne kolarstwo górskie. To tak właśnie na trasach w Szklarskiej Porębie zapoczątkowała własną batalię w kolarstwie górskim polska kolejna złota medalistka M. Włoszczowska.

Atrakcji dla turystów powiązanych z ukształtowaniem krainy jest w tej okolicy co nie miara, przykładowo Szczyt Wysoki Kamień, Wodospad Szklarka, gdzie zostały czynione sceny do ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, Grób Karkonosza, Chybotek, Złoty Widok. Też atrakcji dokładnie prywatnych jest dużo, naturalnie w jaki sposób na kurort turystyczny przystało, na przykład: parki linowe, najogromniejszy dinopark w Polsce, parki linowe, esplanada czyli familijny ogród rozrywek, najogromniejszy dinopark w Polsce, najwyżej umiejscowiona w Europie rynna zjazdowa czy postawienie nowoczesnego na sześć osób wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, jaki przyłożył się do niezmiernie większej przepustowości narciarzy na stoku i zniósł kolumny ludzi do wyciągu. Szklarska Poręba jest zachwycającą mieściną na wczasy latem czy zimą dla nowicjuszy pragnących przeżyć oraz dla ludzi starszych szukających błogości w górach, wskutek tego o noclegi coraz trudniej, zaś głównym tego powodem jest coraz większe zainteresowanie i tak aktualnie obleganą Szklarską Porębą.

 This entry was posted on piątek, Wrzesień 2nd, 2011 at 16:53 and is filed under Turystyka i sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930