Twory językowe – tłumaczenia

Coraz częściej powstają przedsiębiorstwa zajmujące się usługami translatorskimi. Nawet powstał nowy trend wymyślania neologizmów w kwestiach nazw owych przedsiębiorstw. W dniu dzisiejszym tłumaczeniami nie zajmują się już tylko biura tłumaczeń! Czynią to także wszelkiego rodzaju agencje tłumaczeń, centra tłumaczeń, ośrodki tłumaczeń i strach pomyśleć jakie nowe jeszcze nazwy będą kryły pod sobą takie właśnie jednostki, zajmujące się tłumaczeniem pod każdą jego postacią.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ostatnie czasy niosą dla tego rynku tak wiele neologizmów? Czy to fala ekstrawagancji ze strony świadczących takie usługi?
Może to po prostu próba zwrócenia na siebie uwagi? Bo jeśli na rynku tłumaczeń, biuro tłumaczeń jest bardzo popularne, a centrum tłumaczeń stanowi rzadkość to może jest czymś lepszym? To tak jak z przysłowiowym białym krukiem. Wszystkie są czarne a białych jest tak niewiele i te właśnie są pożądane ? bo każdy chce mieć coś wyjątkowego, z czegoś wyjątkowego korzystać.

Jeśli więc wokół jest kilkanaście kruków czarnych a tylko jeden ośrodek tłumaczeń lub coraz bardziej popularna centrum tłumaczeń do kogo zwrócimy się o pomoc językową?

Myślę, że kwestia ekstrawagancji w tym przypadku jest jasna i zrozumiała. Przed dokonaniem wyboru konkretnego biura tłumaczeń warto jednak dowiedzieć się kilku istotnych szczegółów z jego życia.
Jednym z podstawowych są umowy, zwane klauzulami o zachowaniu poufności. Każde działające na rynku biuro tłumaczeń powinno zaoferować podpisanie dwustronnie wiążącej umowy.
W końcu niejednokrotnie oddajemy do tłumaczenia dokumenty ściśle poufne, przedsiębiorcy, którego nie znamy. Dobrze byłoby gdyby ich poufność gwarantowana była na piśmie.
Walczmy więc o swoje prawa niezależnie od tego czy wybór padnie na jedno lub drugie spośród setek biur tłumaczeń czy też dokonamy wyboru niepowtarzalnego centrum tłumaczeń.

 This entry was posted on środa, Październik 5th, 2011 at 18:23 and is filed under Biznes, Firmy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Październik 2011
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31