Praga na długi weekend majowy

Praga coraz częściej wybierana jest na długi weekend majowy. Miasto intrygujące, piękne i tajemnicze, świetnie skomunikowane i oferujące wiele atrakcji jest właściwie w zasięgu ręki dla każdego. Z Wrocławia 2 godziny drogi, z dalszych miejsc w Polsce trochę więcej, można również polecieć do Pragi samolotem. Lokalizacja odgrywa tutaj kluczową rolę.

Stolica Republiki czeskiej Praga uznawana jest za jedną z najpiękniejszych stolic nie tylko Europy. Nie bezpodstawnie, miasto położone nad Wełtawę, każdego roku przyciąga setki tysięcy globtroterów z niemal całego globu. Przez cały rok, w każdy weekend i nie tylko, zarówno w zimie jak i w lecie, w czasie pogody i niepogody, w stolicy Czech spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.

Fantastyczna atmosfera, okazałe doskonale utrzymane i pieczołowicie odnawiane budowle prezentujące niezmiernie bogatą spuściznę architektoniczną co najmniej kilkunastu wieków, gotyckie strzeliste kościoły, barokowe pałace i ogrody, secesyjne kamienice, niepowtarzalne praskie piwo i rarytasy czeskiej kuchni serwowane w urokliwych knajpkach i restauracjach jak również pełne atrakcji muzea, galerie, teatry i kluby. Całość powoduje, że każdy kto raz odwiedził Pragę, będzie chciał odwiedzić miasto raz jeszcze.

Najciekawsze punkty, jakie wypada odwiedzić chcąc poznać stolicę Czech położone są w gruncie rzeczy głównie w samym centrum Starego Miasta. Wycieczkę do Stolicy Czech na dwa lub trzy dni dobrze jest zatem zaplanować tak, aby skupić się przede wszystkim na tym rejonie miasta. Co za tym idzie także miejsca noclegowe bardzo dobrze jest zabookować gdzieś w centrum lub jego bliskim otoczeniu. Mimo iż metro w Pradze jest bardzo dobrze rozwiązane i funkcjonuje niczym zegarek szwajcarski, to jednak komfort zwiedzania miasta mając bazę wypadową w samym centrum jest nie do przecenienia. Z uwagi natomiast na relatywnie znaczne koszty miejsca noclegowego w ścisłym centrum bardzo korzystnie jest ze sporym wyprzedzeniem wyszukać wygodną i korzystną pod względem ceny ofertę na hotele w Pradze promocyjnie lub zaczekać na jakąś dobrą alternatywę typu last minute.

Zwiedzanie Pragi dobrze jest rozpocząć od słynnego wzgórza Hradczany. To właśnie tu położone są w największym stopniu spektakularne obiekty jak chociażby zamek królewski czy obezwładniająca katedra oraz parę wnikliwych galerii i muzeów. Wszystko zaczyna się jednak jeszcze u podnóża Hradczanów na legendarnym moście Karola, który to jest swego rodzaju ikoną Pragi. Na szczególną wzmiankę w rejonie Hradczanów zasłużyła sobie Złota Uliczka, na której to w dawnych czasach zamieszkiwała biedota, z charakterystycznymi niejako miniaturowymi chatkami, które tworzą zespół barwnych chatek unikalny na światową skalę.

Myli się ten kto myśli że do Pragi na zwiedzanie miasta koniecznie trzeba pojechać bez dzieci. Właśnie stolica Republiki Czeskiej jak żadne inne miasto, ma do zaproponowania najmłodszym mnogość atrakcji. Na wzgórzu hradczańskim imponujące muzeum zabawek tak historyczny jak i współczesnych, w centrum Pragi muzeum Lego, do tego ogrody, alejki, restauracje z menu dla dzieci, a w Holeszowicach interesujące wystawy sezonowe i grające fontanny. Najważniejszym jednak punktem zwiedzania Pragi z dziećmi jest jeden z najpiękniejszych europejskich ogrodów zoologicznych w którym nie licząc rutynowego podziwiania zwierząt z całego niemal świata dzieci mogą dać upust swojej nieokiełznanej energii na bardzo wielu placach przeznaczonych do zabaw.

 This entry was posted on wtorek, Styczeń 17th, 2012 at 20:33 and is filed under Turystyka i sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Styczeń 2012
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031