Przeprowadzki Katowice

Jak co roku o tej porze dobiegają końca wszelkie rankingi na wybór samochodu roku. Tym razem zająłem się śledzenie wyników dotyczących samochodów dostawczych. Moja głęboka analiza nie bez powodu zajęła się tą klasa pojazdów, ten segment samochodów to swoisty papierek lakmusowy nie tylko naszej gospodarki.

Wzmożone zainteresowanie tym rodzajem aut może świadczyć o przełamaniu wreszcie kryzysu ekonomicznego na Świecie. Auta dostawcze to oczko w głowie wszystkich firm transportowych tych małych jak i tych olbrzymich, wykonujących wszelkie usługi transportowe z przeprowadzka włącznie. Branża transportu rządzi się swoimi prawami i na wyborze samochodu naprawdę godnego miana roku zwyczajowo wygrywają konstrukcje samochodów godnych polecenia. Od paru ładnych lat odnotowujemy status quo w hierarchii producentów takich właśnie samochodów klasyfikacje otwiera Mercedes Sprinter potem  Volkswagen a tuż za nimi włoskie Iveco i Fiat Dukato.

Po za tymi markami właściwie tylko Ford próbuje dobić się do tej Światowej czołówki ale ostatnio znowu jakby zrobił krok w tył. Specyfika tego segmentu samochodów polega na tym ze po za jakością samego  wykonania samochodu muszą spełniać następujące kryteria. Najważniejsze to żeby ciężar całkowity nie przekraczał 3,5 tony ( jazda po chodnikach, parkowanie na nich, wjazd do centrum miast), duża pojemność kontenera lub skrzyni ładunkowej ( opcja bardzo pomocna w czasie usługi przeprowadzki, lub przewóz towaru wielkogabarytowego), oszczędność w eksploatacji wydajny paliwooszczędny silnik, na koniec sieć doskonale rozmieszczonych punktów serwisowych, tak po krótce można z charakteryzować wymogi tych samochodów. To właśnie straszna ciasnota w centrach wielkomiejskich wymusza na właścicielach firm transportowych zakup auta które sobie poradzi w takich warunkach gdzie podjazd pod rampę czy klatkę schodową graniczy z cudem.

 

 This entry was posted on wtorek, Styczeń 17th, 2012 at 20:29 and is filed under Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Styczeń 2012
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031