Strony internetowe: perfekcyjne i wygodne

Strony internetowe

Codziennie odwiedzamy bardzo różne strony internetowe, dzięki którym zdobywamy nowe informacje, kupujemy, czy kontaktujemy się ze znajomymi. To oczywiście tylko kilka możliwości różnych serwisów internetowych, jakie każdego dnia pojawiają się w wirtualnej rzeczywistości. A w związku z faktem, że praktycznie wszyscy szukamy dziś informacji przede wszystkim w sieci, również samo budowanie witryn internetowych niezwykle się rozwinęło.

Po pierwsze, strony internetowe, jakie powstają dzisiaj, a szczególnie te, które tworzone są w celach zarobkowych, mających za zadanie reprezentować firmę w sieci, itp., powstają w wyniku procesu kilkuetapowego. Pierwszym z nich jest projektowanie witryny (ustalenie tego, jak będzie wyglądała oraz ustalenie, jakie moduły dla niej wybierzemy, czyli jaki będzie jej sposób działania). Kolejno, przygotowany przez zespół grafików projekt, kodowany jest przez informatyków (w tym miejscu faktycznie jest tworzona). Następnie, dla serwisu trzeba koniecznie wybrać domenę i hosting. Domeny to adresy internetowe, pod którymi strony internetowe można w sieci znaleźć, natomiast hosting to miejsce na serwerach dla serwisów.

Jak wszyscy doskonale wiemy, w sieci pojawia się coraz więcej stron internetowych. Niektóre z nich są ciekawe i łatwe w obsłudze, zaawansowane funkcjonalnie, inne ?pozostawiają wiele do życzenia?. Te nieciekawe i mało intuicyjne albo w ogóle nie zyskują zainteresowania internautów, albo tracą je tak szybko, jak je zdobyli. Ludzie wchodzący na nowo odnalezione przez nich serwisy często nie wiedzą, czego się tam spodziewać, jednak podobno wystarczy nam kilka sekund, aby w sieci ocenić, czy chcemy na nowo otwartej stronie pozostać, czy może nie jest ona witryną, jakiej szukaliśmy.

W związku z faktem, że tak mało czasu poświęcamy na ocenę w sieci, strony internetowe muszą być z jednej strony perfekcyjne pod względem wyglądu, a z drugiej wygodne, czyli funkcjonalne. Jak to zrobić? Po pierwsze przyjrzeć się konkurencji internetowej. Zwróćmy uwagę na to, jakie strony cieszą się powodzeniem, przyjrzyjmy się, jak są skonstruowane. Nie chodzi o to, żeby kopiować to, co już online jest, ale żeby rozejrzeć się i zastanowić, jakie rozwiązania się z pewnością nie sprawdzą, a jakie są potrzebne.

Po drugie, pamiętajmy o tym, że wizualna część strony musi pasować do jej merytorycznej części, czyli design witryny ma być odpowiedni do jej tematu. Jeżeli temat jest dość poważny, wybierzemy klasyczne rozwiązania stylistyczne, natomiast jeżeli nasza strona jest w nieco luźniejszym temacie, i w zakresie designu pozwolimy sobie na więcej swobody.

Nie wolno nam zapomnieć również o tym, że ludzie od Internetu oczekują, że zaoferuje im możliwość zrobienia wszystkiego szybciej ? szybciej online znajdujemy informacje, których szukamy, a także szybciej robimy zakupy, czy też kontaktujemy się z firmą, jakiej szukamy. Jeżeli zatem nasze strony internetowe reprezentują firmę, nie zapomnijmy o umieszczeniu na witrynach formularzy, dzięki którym odwiedzający nas będą mieli możliwość bezproblemowego skontaktowania się z nami.

 This entry was posted on wtorek, Styczeń 17th, 2012 at 20:35 and is filed under Internet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Styczeń 2012
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031