Tworzenie stron www, nie jest takim prostym zajęciem

Tworzenie stron www

Niektórym ludziom wydaje się, że tworzenie stron www to z małym samouczkiem programisty nic trudnego. Wystarczy trochę poszperać w Internecie, zajrzeć na fora, gdzie spotykają się informatycy i już gwarantowane, że zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy zapłacić firmie informatycznej. Przecież strony internetowe są takie drogie! Niestety nie jest to tak proste (tworzenie stron www), jak być może niektórym się wydaje.

Nie bez powodu najlepsze firmy, nawet takie, które zatrudniają u siebie informatyków, nie zabierają się same za prace nad serwisami, a zlecają ją profesjonalistom. Wiadomo, że w firmach informatycznych nad jednym serwisem pracuje nie jedna osoba, a specjaliści z różnych dziedzin, wykwalifikowani w różnych kierunkach. Dzięki temu np. nad projektem graficznym pracuje grafik mający ?zacięcie? artystyczne i wyczucie stylu, natomiast nad modułami, techniczną częścią, pracuje już programista, czy informatyk. Nad treściami, jakie znajdują się na stronie pracują copywriterzy w porozumieniu ze specjalistami od promocji internetowej. Serwis ma być bowiem bezbłędny, czytelny, ale oczywiście musi być przygotowany pod promocję internetową.

Zacznijmy więc od tego, że tworzenie stron www to kilkuetapowa praca wykwalifikowanych z różnych dziedzin osób. Ważne jest oczywiście aby zespół współpracował ze sobą, a także, aby przepływ informacji pomiędzy zlecającym i wykonawcą był dobry (dzięki temu szczególnie na etapie projektu prace będą postępowały znacznie szybciej, a efekty będą bardziej zadowalające dla przyszłego właściciela).

A więc tworzenie stron www zaczynamy od projektu graficznego, który jak dobrze wiadomo jest najważniejszym etapem budowania stron. Odpowiada za przyszły sukces strony, jako że w tym miejscu powstają ustalenia dotyczące wyglądu i funkcjonalności. Powstaje cały ?charakter? serwisu, jego design. Projektowanie decyduje również o tym, czy serwis będzie intuicyjny, czyli czy wszystko rozmieszczone będzie w taki sposób, aby było łatwe do odnalezienia, itp.

Po zakończeniu prac nad projektem, zaczyna się praca nad kodowaniem strony (praca zespołu informatyków, programistów). Aby po zakodowaniu uruchomić serwis w Internecie, potrzebujemy jeszcze adres internetowy (czyli domenę, pod która strona będzie dostępna dla ludzi online). Ponadto, dla naszego przyszłego serwisu musimy jeszcze wybrać hosting, czyli miejsce na serwerach. Ważne jest, aby zapewniał wysoką jakość usług internetowych i bezpieczeństwo.

Teoretycznie, tworzenie stron www kończy się, gdy uruchomimy stronę w Internecie. Po uruchomieniu serwisu my, jako właściciele strony musimy jednak stale dbać o to, aby była aktualna, aby była zgodna z bieżącymi trendami internetowymi oraz oczekiwaniami klientów. Dlatego też warto inwestować wyłącznie w produkty elastyczne, które zapewnią nam możliwość rozwoju w przyszłości (gdy zajdzie taka potrzeba).

Strona musi być również wypromowana w wirtualnej rzeczywistości, aby ludzie mieli szansę się o niej w ogóle dowiedzieć. Bez tego trudno przebić się nam będzie przez bardzo liczną konkurencję.

 This entry was posted on wtorek, Styczeń 24th, 2012 at 14:43 and is filed under Internet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Styczeń 2012
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031