Architektura i projektowanie mebli

Zawód architekta od zawsze wiąże się z dużym prestiżem. Istnieje pewna aura, którą owiany jest ten zawód. Zazwyczaj wydaje się, że trzeba być geniuszem aby zostać architektem. Bardzo trudne studia prowadzące do tego zawodu oraz masa rysunków technicznych które trzeba podczas nich wykonać, skutecznie odstrasza młodych adeptów.

Jednak architektura to nie koniecznie musi być architektura budynków. Są inne, pokrewne kierunki takie jak architektura wnętrz. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest na przykład projektowanie mebli, Kraków za to, kształci najlepszych specjalistów w tym temacie na swoich uczelniach. Zresztą Kraków nie tylko kształci najlepszych projektantów wnętrz, ale również projektantów i budowlańców w ogóle. Tamtejsza politechnika jest jedną z najlepszych w Polsce pod tym względem.

Ciekawym odłamem jest projektowanie mebli. Wiele firm oferuje sprzedaż mebli na wymiar oraz tym samym projektowanie mebli. Potrzebują specjalistów, którzy są w stanie profesjonalnie zaprojektować jakieś ładne dzieło sztuki. Niektóre salony meblowe, zajmujące się również produkcją mebli na masową skalę, potrzebują projektantów. Zarobki na takich stanowiskach wynoszą na prawdę ładne kwoty.

Ciekawym pomysłem może być również wysyłanie, najlepiej w czasie studiów, różnych projektów na branżowe konkursy. Nagrody w tego typu konkursach są na prawdę wysokie. Poza tym nasze nazwisko może w tedy zaistnieć w branży, dzięki czemu łatwiej będzie nam zdobyć pracę. Dlatego projektowanie mebli wydaje się ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zająć się projektowaniem, ale dla których architektura wydaje się zbyt odległym celem.

 This entry was posted on poniedziałek, Marzec 12th, 2012 at 22:22 and is filed under Dom i wnętrze. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Marzec 2012
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031