Biżuteria artystyczna z bursztunu

Uroda bursztynu zachwyca cały świat, sławny jako artykuł luksusowy już wiekach neolitu. Każda kobieta, kiedy jest w pobliżu ozdób z bursztynu, to musi go mieć za każdą cenę. Biżuteria artystyczna z bursztynu po prostu cieszy oko i rozpala zmysły.

Produkcja biżuterii z bursztynu jest skomplikowaną sprawą i żąda od artysty ogromnej biegłości a także talentu. Czucie materiału, na jakim się pracuje, rozróżnia najznamienitszych i ich twórczość jest bardzo ochoczo nabywana.
Przy pracy nad bursztynem najczęściej używa się diamentowej piły. Obrabianie tak drogocennego materiału powinno być prowadzone lekkimi jednakże wyraźnymi ruchami. Bursztyn podczas pracy nad nim, rozpada się na rozmaitej wielkości kawałki. Najdrobniejsze kawałeczki są używane do finalnej pracy, kiedy biżuteria artystyczna jest już dopracowywana w detalach. Doskonalenie i wyrównywanie można także wykonać ręcznie, ale oczywiście, że wymaga dużo więcej czasu.
Bardzo malutkie kawałki bursztynu są trudne do opanowania przy pracy precyzyjnej jednakże jest to zabieg potrzebny w celu osiągnięcia wyraźniejszego widoku owada wewnątrz. Z największą ostrożnością i skupieniem możemy doprowadzić od dwóch do trzech milimetrów grubości skamieniałej żywicy.biżuteria artystyczna
Ciężka robota artystów nad biżuterią artystyczną z bursztynu spowoduje, że zdołasz sprawić cudowny podarunek swojej ukochanej. Kiedy dostanie coś tak pięknego twoja ukochana, to od razu poczuje ciepło w sercu i na duszy. Pojmie natychmiast, że jest z kimś jedynym w swoim rodzaju. Bursztyn ma to coś w sobie, co pobudza do wzruszeń romantycznych.

 This entry was posted on poniedziałek, Marzec 12th, 2012 at 22:19 and is filed under Firmy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Marzec 2012
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031