Rola agenta nieruchmości przy mieszkania sprzedaży

Jakie rzeczy i sytuacje wywołują, że sprzedamy dom i cena będzie tą o której myśleliśmy przez nas a także czas sprzedaży nie będzie trwał w nie skończoność.
Zdarzają się sprawy, że okaziciel nieruchomości nie cieszy się z pracy pośrednika, który sprowadza chętnych na nieruchomość, bo absorbuje mu to sporo czasu. Drażni to właściciela, atakują go koncepcje typu, że ten agent od nieruchomości po prostu nie wykonuje tego w profesjonalny sposób. A może po prostu mu nie zależy albo nie stara się, bo ten typ tak ma.
Przyjrzyjmy się tej sytuacji z obu punktów. Właściciel życzy sobie ażeby jego agent, pokazywał więcej entuzjazmu przy szukaniu nabywców nieruchomości, w twojej opinii musi bardziej intensywnie działać nad tym właśnie zajęciem. Może warto przyjrzeć mu się pod kontem możliwego nabywcy mieszkania. Warto zastosować fortel, sprawdzić go jaką pracę tak naprawdę dla nas sprawuje.mieszkania rzeszów
Są wzorce, które porządny agent powinien rozumieć w momencie kiedy potrzebuje komuś opchnąć nieruchomość. Jeśli nabywca wchodzi do budynku, to pierwsze 3 minuty są zasadnicze. To podczas tych pierwotnych 3 minut, zmysły zainteresowanych nabywaniem mieszkania są zaangażowane w analizę środowiska nieruchomości. Kupujący myśli:

Czy dom jest atrakcyjny wzrokowo?
Czy mogę pomieścić tu swoje mebelki?
Obraz wygląda znakomicie na tej ścianie.
Zechciałbym pomalować odległe elewacje na inny kolor.
Nie podoba mi się ten kobierzec.
Czy mieszkanie jest przesiąknięty wanilią ?
Czy moja sofa nie będzie zbytnio duża, jak postawię przy oknie?
Tu czuje się domowy klimat.
Czego jest tak zimno?

Wszelkie te myśli pojawiają się w głowie nabywającego dom. Nabywający nie chce słuchać gadki agenta o zaletach mieszkania albo zaletach przedpokoju. Nabywający chce sam się dowiedzieć o detalach mieszkania. A dobry pośrednik zdaje sobie z tego sprawę i jego zadaniem jest oprowadzić po mieszkaniu i pokazać tylko i wyłącznie jego plusy. Sprzedaż nieruchomości jest sprawą wrażliwą. Agent nieruchomości może tylko oddziaływać na kupującego w niewielkim stopniu, to kupujący decyduje, który chce kupić dom. Zagadnienie agenta jest nie szkodzić, nie zniechęcać swoją negatywną postawą.
Triki które musi zastosować agent podczas oprowadzania mieszkaniu powinny przynieś wynik, chociażby w dłuższym namysłem nad mieszkaniem. Może to uzyskać po przez podanie soku z lodem lub ognisty jabłkowy cydr, w zależności od sezonu, zadać mu zapytanie czy zechce usiąść.
Agent powinien zadawać pytania kupującemu, które są bezpośrednie. Pytania rodzaju:

Jak widzisz swoje życia w tym mieszkaniu?
Co wnioskujesz o łazience?
Jeśli zdołałbyś pomalować mieszkanie na dowolny kolor, jaki kolor miałoby to być?
Czy wartość jest zadowalająca do rangi mieszkania?

Kiedy okazuje się dom, agent powinien pozwalać nabywcy na spacer w jego tempie i nie w trącać się w jego przebieg myślowy. Nie można nabywającego stawiać pod presją. Porządny agent nieruchomości wie, kiedy otworzyć usta i kiedy przymusić się do milczenia.

 This entry was posted on poniedziałek, Marzec 12th, 2012 at 22:20 and is filed under Biznes, Dom i wnętrze. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Marzec 2012
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031