Dieta dla wszelkiego

Dietetycy to fachowcy od prawidłowego żywienia człowieka. Posiadają za posłannictwo zaplanować specjalne pokarmy, a także poprawne ich przyrządzanie. Dietetyk posiada dogodną wiedzę żeby świadczyć specjalistyczne rady dietetyczne. To co spożywamy ma duży wpływ na nasze zdrowie. Jak przedstawia Światowa Organizacja Zdrowia na 53% stanu naszego zdrowia ma wpływ to co jemy. Jak każdy pojmuje nasze organizm jest skonstruowane z komórek. Wszelka komórka jest skonstruowana głównie ze elementów wydawanych przez nas do systemów poprzez wikty które zjadamy. Dlatego też tak wielkie znaczenie ma to co zjadamy wszelakiego dnia.

Niepomyślna dieta może być zła dla naszego zdrowia, poprzez budzenie choroby defektu np. szkorbut, przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę. Szkodliwa dieta może skutkować także zaburzenia rozwoju, nadwaga, problemy z cerą. Jak obsługują statystyki do 20% dzieci w wieku do 17 lat ma problemy z otyłością i otyłością. Centralną maksymą poprawnego karmienia jest tzw 5U. Czym jest 5U ? mianowicie :
Urozmaicenie-do diety należy wprowadzić wielką paletę różnych pokarmów bowiem każdy z nich ma różne zalety odżywcze. Umiarkowanie-Mniejsze pokarmy nie obciążają żołądka, dzięki czemu żołądek swobodniej trawi posiłki, należy dokładnie żuć jedzenie.
Uśmieszek- porządne podejście Uprawianie sportu- na bilans energetyczny potężny autorytet ma działalność fizyczna. Uprawianie sportu usprawnia przemianę materii. Uregulowanie- należy jeść pokarmy w interwałach mniej więcej co 3 godziny.

W naszym państwie można zaobserwować zbytnio mały nacisk na istoty scalone z żywieniem. Mało kto zastanawia się czy to co spożywa ma dodatni autorytet na jego organizm. Taką edukację powinniśmy już rozpocząć w przedszkolu. To właśnie dzieciom powinniśmy wpoić kardynalne zasady prawidłowego karmienia. Wiedza taka może być dokonana poprzez interesującą zabawę co przyniesie same korzyści. Gdy nauczymy dzieci od małego nawyku witalnego jedzenia zasobnego w słuszne komponenty pożywne, wydatnie przyczynimy się do poprawy zdrowia całkowitego społeczeństwa. Wspominajmy sentencję w zdrowym ciele zdrowy duch zwłaszcza tym małym które dopiero rozpoczyna się rozwijać.

 This entry was posted on piątek, Listopad 9th, 2012 at 14:29 and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Listopad 2012
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930