Dlaczego gry mają duże wymagania ?

Każdego roku na rynku gier PC mają miejsce setki premier. Część z nich zostanie wydana bez echa, część okaże się klapą, a część będzie zachwycała. Lecz prawdopodobnie tylko kilka z nich będzie na tyle interesująca, że będziemy chcieli w nią zagrać. Jednak, jak powszechnie wiadomo, gry są coraz bardziej wymagające sprzętowo. Co rodzi przed większością graczy (pozostała część dysponuje po prostu bardzo dobrym sprzętem przez co nie martwią się o wymagania gry, jednocześnie mogąc cieszyć całą okazałością produktu grając na maksymalnych detalach i rozdzielczości) pytanie : ?Czy mój komputer spełnia minimalne wymagania ?? lub ?Czy mój sprzęt jest na tyle mocny by spełniał zalecane wymagania i bym mógł cieszyć się pełnią rozgrywki?. Aby odpowiedź na tak postawione pytania musimy najpierw znaleźć informacje dot. wymagań gry a następnie możliwości naszego komputera. Oto informacje, które musimy zdobyć aby móc ocenić czy nasz komputer spełnia choćby minimalne wymagania gry :

  • Procesor
  • Karta graficzna
  • Pojemność VRAM
  • Pojemność RAM
  • wersja DirectX
  • wersja systemu operacyjnego
  • ilość miejsca na dysku

Wszystkie te informacje potrzebne są zarówno jeśli chodzi o grę jak i o sprzęt jakim dysponujemy. Następnie musimy sprawdzić czy nasz komputer posiada wszystkie wymagane cechy aby móc uruchomić grę.

Jednakże szybki rozwój technologii oraz rosnące wymagania konsumentów w stosunku do nowo powstających gier, powoduje wzrost zapotrzebowanie na nowy sprzęt, co w konsekwencji utrudnia ocenę czy dana gra uruchomi się na naszym komputerze czy też nie, ponieważ powstają coraz to bardziej wymagające gry, które mogą potrzebować do pracy najnowsze na rynku podzespoły, którymi niekoniecznie dysponuje każdy gracz.

 This entry was posted on piątek, Kwiecień 12th, 2013 at 14:27 and is filed under Komputery. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Related Posts

  • No related posts found.

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.


Kwiecień 2013
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930