Kiedy tak naprawdę zaczyna się przeprowadzka?

Przeprowadzka zaczyna się w momencie, gdy zaczynamy pakować pierwsze przedmioty do toreb, pudeł, koszy, worków i kartonów. Pakowanie przed przeprowadzką trzeba odpowiednio zaplanować. Najlepiej zacząć je od rzeczy, których nie używamy na co dzień, to znaczy od takich, bez których będziemy się w stanie obejść przez jakiś czas. Pakowanie przed przeprowadzką może zająć sporo czasu.

Pakowanie to nie polega na automatycznym wrzucaniu do pudełka, koszyka czy worka, wszystkiego co nawinie się pod rękę. Biorąc poszczególne przedmioty do rąk, zastanawiamy się co z nimi zrobimy, czy są nam jeszcze potrzebne, czy nadal są dla nas ważne i jak je spakować, by nie uszkodzić ich i nie zniszczyć.

Przeprowadzka to nowe życie

Pakowanie się do przeprowadzki, chcemy tego czy nie, łączy się z rozstawaniem się z niektórymi przedmiotami. Zmiana miejsca pobytu oznacza nowe życie, a nowe życie nie zawsze chcemy zaczynać ze wszystkim, co towarzyszyło nam do tej pory. Pakowanie rzeczy przed przeniesieniem ich z jednego miejsca w drugie, wymaga czasem dużej pomysłowości. Trzeba zastanowić się co z czym włożyć do pudełka, co i jak zabezpieczyć, w co owinąć, jak usztywnić itp. Jak widać, pakowanie przed przeprowadzką to nie lada wyzwanie!

Pakowanie rzeczy najlepiej rozpocząć od różnego typu ozdób, ubrań i butów na inną porę roku niż ta trwająca w danej chwili, starych pamiątek itp.

Nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj poradnik przeprowadzkowy

O tym, jak zaplanować i zrealizować pomyślnie pakowanie swoich rzeczy przed przeprowadzeniem się, mówi prawie każdy poradnik przeprowadzkowy. Można się z niego dowiedzieć jak pakować poszczególne przedmioty, by nie odkształciły się, nie potłukły, nie poobijały i nie porysowały.

Poradnik przeprowadzkowy zawiera wskazówki co do pakowania i transportowania ubrań szczególnie narażonych na gniecenie się. Poradnik taki podpowiada także, które przedmioty dobrze zniosą długie oczekiwanie w kartonie na przeprowadzkę, a którym lepiej nie fundować czegoś takiego. Praktyczne porady przeprowadzkowe znajdziesz na forach internetowych, w czasopismach poświęconych poradom domowym oraz na stronach www firm oferujących usługi przeprowadzkowe.