Tapety ścienne

Kto by się spodziewał, że tapety ścienne będą tak silną konkurencją dla farb i ozdobnych tynków. Z dnia na dzień tapety stają się coraz popularniejsze, a czołowi producenci robią wszystko, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje towary. Tapety to już nie tylko ozdobne kawałki papieru, ale prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią nadać wnętrzu niezwykły charakter. Papierowe tapety powoli odchodzą do lamusa, a na ich miejsce wkraczają tapety o znacznie większej wytrzymałości ? winylowe, laserowe, flizelinowe, a nawet takie, które samodzielnie można pomalować. Warto wspomnieć również o tapetach, które idealnie sprawdzają się w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia.

Niektóre tapety ścienne nadają się do szorowania, są odporne na ścieranie i niezwykle trwałe. Papierowe tapety również mają swoich zwolenników i ? jeśli chodzi o bogactwo wzorów i kolorów ? wcale nie zostają w tyle. Na szczególną uwagę zasługuja ultranowoczesne tapety, których wzory wykraczają daleko poza tradycyjne motywy florystyczne czy pasy. Aplikacje potrafią robić złudne wrażenie wychodzenia ze ściany, co sprawia, że tapeta staje się sama w sobie niezwykłą ozdoba, nie tylko mającą pokrywać ściany, ale również przykuwać uwagę i nadawać styl. Tapety ścienne mogą mieć różne charaktery i oblicza ? mogą być romantyczne, pełne pastelowych barw i kwiatów, w wielkomiejskim stylu, oddająca charakter tygla rozmaitości rodem z Nowego Jorku, może nawet sprawić, że śniadanie będzie się jadło w towarzystwie gwiazd!

Co więcej, tapety mogą być stylizowane na całkowicie futurystyczne, pełne srebra i graficznych wzorów lub zupełnie staromodne, z duchem przeszłości zaklętym w barokowym wzorze. Nie zaskoczą również tapety ścienne z dodatkiem brokatu, które będą luksusowo połyskiwać lub takie, których faktury będą się układały w różnorodne wzory. Nie dziwi więc fakt, że tapety stają się alternatywą dla tradycyjnych zdobień, same w sobie będąc doskonałymi ozdobami ściany. Wiele wzorów może tworzyć samodzielne obrazy, a niektóre do złudzenia będą przypominały naturalną pamiątkę z wakacji, np. zwierzęcą skórę. Tapety ścienne są więc idealne dla tych, którzy cenią sobie oryginalność, dobry styl i jak najlepsze wykonanie.