Parę słów o stronach ze śmiesznymi fotkami

Obecnie w internecie możemy natrafić na wiele stron, oferujących rozrywkę w formie prześmiesznych oraz ciekawych fotek. Będące nazywanymi po angielsku imageboardami, wywodzą się od protoplasty, wortalu 4chan.org. Bezzmiennie 4chan.org jest czołówką wśród wirtualnych portali, zbierając kilkusetmilionową rzeszę fanów oraz tworząc prawdziwe trendy dowcipu. W Polsce najbardziej popularnymi imageboardami są załamka, kwejk, po-land lub też demotywatory.

Przyczyn budowania stron typu imageboard jest ogrom, ale wiodącą są zyski. Dobrze wypromowana i prezentująca poziom strona może zaliczać olbrzymie ilości odsłon codziennie! Przy tego rodzaju liczbie unikalnych odświeżeń witryna aż sama prosi się, aby zainstalować na niej reklamy google ? firma ta płaci pieniądze za każde jedno wejście w reklamę.

Poza obrazkami, które są w jakiś sposób rysowane lub tworzone od początku, istnieją całe portale przeznaczone na zabawne fotki. Takie fotki w wielu przypadkach opatrzone są zabawnym komentarzem, podsumowującym sytuację trafną puentą. Zabawne zdjęcia często również są tak zwanymi ?failami?, czyli pokazują nieudane chwile z czyjegoś życia ? wypadki, przeważnie spowodowane głupotą bohaterów.

Na witrynach typu imageboard, śmieszne zdjęcia  zazwyczaj stanowią gro kolekcji. Konstrukcja takich serwisów ułatwia bezproblemowe przesuwanie się pomiędzy kolejnymi obrazkami, tzw. scrollowanie ? zazwyczaj ażeby przewijać z góry na dół strony, przez cały czas podziwiając co rusz to nowe rysunki. Zdarzają się również na stronach zabawne filmiki, lecz one wymagają już naciśnięcia w celu odtworzenia ? dlatego mają mniejszą popularność, internauci wolą chłonąć dużą ilość krótszych bodźców.

Na portalach rozrywkowych bardzo często oprócz śmiesznych fotografii umieszczane są również fotografie dziewczyn, zazwyczaj w bieliźnie. Internetowa społeczność przeglądająca strony z obrazkami składa się w dużej mierze z facetów, tak więc chęć, aby pomiędzy napadami śmiechu popodziwiać również cudowne kobiece krągłości jest jak najbardziej zrozumiałe.