Kabiny: półokrągłe kontra kwadratowe

Kabiny prysznicowe można pogrupować na popularne rodzaje: półokrągłe a także kwadratowe. Pośród tych kwadratowych wyszczególnić wypada dodatkowo prostokątne, natomiast przyjmijmy nazwę kwadratowe dla całej tej kategorii kabin lub traktujmy je wymiennie. Czym odróżniają się od siebie i które kabiny są stosowane powszechniej oraz dlaczego? Kabiny półokrągłe zajmują generalnie mniej miejsca i z tego powodu cieszą się ogromną popularnością ? zasadniczo w wąskich łazienkach, które znajdują się w warszawskich domkach. Z kolei kabiny kwadratowe są bardziej wytworne i jeśli kupującemu zależy na tym aspekcie, to musi zdecydować się na takie rozwiązanie.

 Standardowe gabaryty kabin zarówno prostokątnych jak i owalnych to 80 i 90 centymetrów. Co prawda w ofercie każdej marki znajdują się również inne gabaryty (zazwyczaj mniejsze), to te dwa są bez dwóch zdań częściej wybierane przez nabywców. Wynika to z rozplanowania przestrzeni w łazience: takie gabaryty umożliwiają względnie luksusową kąpiel, a przy tym nie zajmują zbyt dużo przestrzeni. Kabiny prysznicowe posiadają również ustaloną popularną wysokość: jest to 180 centymetrów, choć naturalnie również od tego wymiaru dość często trafiają się różnice. Do produkowania pryszniców używa się najczęściej szkło hartowane i polistyren. Popularnie spotykana grubość szkła wynosi 6 milimetrów ? wielkość ta gwarantuje trwałą pozycję kabiny oraz bezpieczeństwo jej używania.

Ceny kabin prysznicowych kształtują się w obszernych przedziałach: zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą na kilkunastu tysiącach. Na ogół razem ze wzrostem kosztu polepsza się jakość produktu. Do rzadkich wyjątków należy Huppe Ena ? prysznic europejskiej marki, który można znaleźć w bardzo małej cenie, a mimo to dostać towar perfekcyjny jakościowo.