Popularność pasjansów

Nie ma chyba kobiety, która choć jeden raz w życiu nie spróbowałaby ułożyć pasjansa. Współczesne czasy sugerują nam zwłaszcza sposób komputerowy ? w końcu pasjans to rozrywka, z którą startowała chyba każda dziewczyna.
Zanim jednak uproszczenia komputerowe na dobre wkroczyły do prawie każdej sfery naszego życia to pasjanse dzielnie utrzymywały swoją tradycyjną pozycję. Postawienie takiego pasjansa potrzebowało konkretnej teorii, jednakże była ona tak bardzo łatwa i przyjemna, że niemal każdy bez trudu mógł sobie z nią poradzić. Co więcej: dla osób, którym zwykłe pasjanse nie przysparzały pełni zadowolenia, powstawały porządne poradniki, obrazujące wiele rodzajów przekładania kart, razem z wyjaśnieniem co konkretna figura oznacza w praktyce.

Ci, którzy za dobrze ogarnęli pasjanse, pragnęli wiedzieć, na czym polega tarot. Wróżenie kartami tarota wymaga jednak sporej ostrożności i praktyki, dlatego nie powinno się próbować robić tego na własną rękę. Jeśli bardzo zależy nam na wróżeniu to musimy zwyczajnie udać się do profesjonalnej tarocistki, która posiada właściwe przygotowanie. Laikom w zupełności wystarczą prostsze wróżby. Wróżenie za pomocą pasjansów było naprawdę nietrudne. Większość zainteresowanych kobiet przyjmuje po prostu, że samo rozłożenie talii kart oznacza pomyślność w danej kwestii, natomiast układ otwarty oznacza wynik negatywny. Ważny jest także sam proces rozkładani a kart: jeżeli jest prosty to taka byłaby też nasza sprawa, jeśli jednak rozłożenie wiązałoby się ze sporym wysiłkiem, to należało się przygotować na kolejne utrudnienia.