Maszyna do popcornu do użytku domowego

Popcorn mamy możliwość przyrządzać zarówno w domu, jak i uzyskać gotowy, uprażony, smaczny jak również chrupiący w kinie albo w czasie imprezy plenerowej. Na skalę przemysłową popcorn robi się w specjalistycznych maszynach.

Na potrzeby branży gastronomicznej popcorn najczęściej przygotowywać mamy możliwość w użyciem specjalistycznej maszyny, z której jesteśmy w stanie wyprodukować mniej niż pół kilograma prażonej kukurydzy. Jednakże, dla większych firm użyteczne mogą okazać się większe gabarytowo i bardziej pojemne dla popcornu maszyny. Do tego, na rynku wyszukamy dużo wariantów zarówno stacjonarne, oraz takie, które jesteśmy w stanie zabrać w plener, wyposażone w pożyteczne kółka, w znaczmy stopniu ułatwiające transport. Mobilne maszyny do popcornu z wózkami przeważnie wykazują też kilkanaście użytecznych i przydatnych szuflad pod zbiornikiem na ziarna. Większą część takich maszyn, osiągalnych jest za ok. paręset złotych. Nowiutka maszyna do popcornu, na żądanie bardzo małej gastronomii to koszt ok. 800-900 złotych, a większe okazy mogą kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Produkowane są ze stali nierdzewnej, co o wiele upraszcza utrzymanie schludności jak również konserwację. Stal posiada nadzwyczajne cechy fizykochemiczne, odporne na korozję gazową, kwasową bądź wodną. Nierdzewność otrzymuje się przez wprowadzenie do stali stosownych mechanizmów stopowych, np. chromu. Na domiar tego materiał ten jest niezwykle odporny na działanie czynników ze świata zewnętrznego, w wyniku czego z pewnością maszyna do popcornu służyć może poprzez parę lat. W przedniej części sprzętu znajduje się ponadto mocna szyba z atestowanego szkła, poprzez co doskonale widzimy zawartość machiny jak również uprażony w niej popcorn.

Maszyny do popcornu są często urządzeniami pobierającymi szacunkowo 1200-1600 W. Prąd czerpany jest nie zaledwie w celu podświetlenia całej kabiny, ale także do adekwatnego a także prędkiego uprażenia twardych ziaren kukurydzy. Rozsądnie jest mimo to dodać, że przy poniektórych typach znajdzie się kolejny zbiorniczek na sól, dzięki któremu podawanie smakowitego popcornu odbywa się jeszcze szybciej plus efektywniej.

Mówiąc o cenach za nowe urządzenia, bardzo warto również skierować uwagę na używane urządzenia. Na rynku wtórnym należytą a także profesjonalną machinę do robienia popcornu zakupić możemy już choćby za 500 złotych, rzecz jasna sporo jest zależne od jej pojemności, wielkości plus dodatkowych, praktycznych mechanizmów.